Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Castle of Illusion z 2013 roku zniknie jutro ze sprzedaży

Czas pożegnać Myszkę Miki.

Castle of Illusion, remake klasycznej platformówki z 1990 roku, zniknie jutro - 2 września - ze sprzedaży na wszystkich platformach docelowych.

Myszka Miki gra w guziki

Jak informuje serwis Game Informer, produkcja „wróci do skarbca” z powodu uwarunkowań licencyjnych, które w przypadku Myszki Miki przestrzegane są bardzo skrupulatnie.

„W wyniku wygaśnięcia współpracy biznesowej, Sega nie będzie mogła sprzedawać Castle of Illusion na Xbox Live, PlayStation Network i Steamie, ponieważ obecne ustalenia wydawnicze wygasają z dniem 2 września” - wyjaśnia wydawca dla serwisu Polygon.

Gracze, którzy zdążyli kupić tytuł, będą mogli bez przeszkód pobrać go w dowolnym momencie. Jedynie osoby chcące nabyć grę będą musiały obejść się smakiem.

Obecna cena wynosi 15 euro (ok. 66 zł) na Steamie, 55 zł na X360 (zadziała też w kompatybilności wstecznej na Xbox One) i 54 zł na PlayStation 3.

Przygody Myszki Miki na Zamku Iluzji sięgają 1990 roku, gdy wydano oryginał na Segę Genesis. Remake ukazał się w 2013 roku za sprawą Sega Studios Australia, przenosząc akcję w 2.5D.

Tak jak i w pierwowzorze, skaczemy po platformach w wybranym kierunku, wskakujemy przeciwnikom na głowy, rozwiązujemy proste zagadki i odblokowujemy stroje dla bohatera.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły