Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - znaczniki i cel misji, gdzie iść

Czy można włączyć podpowiedzi na ekranie.

A Plague Tale Requiem jest grą, w której uświadczymy jedynie subtelne podpowiedzi dotyczące rozgrywki. W grze nie znajdziemy bowiem klasycznych znaczników celów misji i generalnie do wszystkich rozwiązań musimy dotrzeć sami lub - ewentualnie - można skorzystać z naszego poradnika.

Jest jednak kilka opcji, które możemy włączyć, a które mogą ułatwić nam grę, jeśli czujemy, że nie możemy sobie z czymś poradzić lub nie możemy znaleźć drogi do celu.

Przede wszystkim warto ustawić Częstotliwość pomocy (Ustawienia / Ogólne) na krótki okres. Wówczas będziesz otrzymywał/a szybciej podpowiedzi od swoich kompanów, co należy zrobić w danej sytuacji. Sojusznicy bowiem podczas rozmowy spróbują cię naprowadzić na dobry trop.

Co więcej, warto także zmienić Ustawienia wstępnie wyświetlacza HUD na Niestandardowa i wszystkie poniższe parametry na Tak.

Wówczas otrzymasz jeszcze więcej ważnych informacji na ekranie. Podświetlone zostaną obiekty, których można użyć (np. kołowrotki, skrzynie), pojawią się ikony przeciwników, którzy cię atakują, i wiele innych przydatnych rzeczy.

Jeśli nie radzisz sobie walce, zmień poziom trudności (tę opcję można zmienić przez całą grę; dostępna jest w Ustawieniach / Ogólne). Co więcej, możesz także włączyć Tryb niezaciężony (Ustawienia / Rozgrywka) – wówczas zwykli przeciwnicy, czyli ludzie, nie będą mogli cię zabić.

Następnie: Plague Tale Requiem - Nowa Gra +

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - sterowanie na PS5, Xbox i PC

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze