Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - ulepszenia ekwipunku, sprzętu, narzędzia

Jak ulepszać sprzęt i co warto ulepszać.

Wyposażenie głównej bohaterki w A Plague Tale Requiem jest różnorodne i zawiera wiele narzędzi, dzięki którym aktywujemy obiekty interaktywne, użyjemy przedmiotów alchemicznych, a także pokonamy przeciwników. Wyposażenie możemy ulepszać.

Ulepszenia dzielą się na pięć kategorii: proca, kusza, alchemia, sprzęt i akcesoria. Każdą z nich możemy doskonalić trzykrotnie, za każdym razem otrzymując nowy bonus do wybranych narzędzi. Łącznie więc jest 15 ulepszeń.

Jeśli chcesz maksymalnie ulepszyć wszystkie narzędzia, warto rozpocząć rozgrywkę w trybie Nowa Gra +. Wówczas będziesz mógł rozwijać poszczególne kategorie ulepszeń, zachowując postęp z podstawowej rozgrywki.


Na tej stronie:


Warsztat, stół warsztatowy

Dostęp do ulepszeń otrzymasz w trzecim rozdziale, gdy wyjdziesz z miasta i po raz pierwszy odnajdziesz stół warsztatowy. To obiekt, dzięki któremu udoskonalisz swój sprzęt. Podczas rozgrywki znajdziesz wiele warsztatów, więc bez obaw – nawet jeśli nie będziesz mógł czegoś ulepszyć od razu, to zrobisz to kolejnym razem.

Niektóre warsztaty będą zamknięte. Warto je otworzyć, gdyż oprócz podstawowej funkcji ulepszania, zdobędziesz też zapasy, resztki i narzędzie.

Aby otworzyć zamknięty stół warsztatowy, potrzebujesz noża. Jeśli nie masz tego przedmiotu w ekwipunku, rozejrzyj się, gdyż często można go znaleźć niedaleko.


Narzędzie i resztki

Do ulepszenia ekwipunku potrzebujesz zasobów, w grze nazywanymi resztkami, oraz narzędzia. Resztki znajdziesz w wielu miejscach – np. w skrzyniach, a także leżą czasami przy zwłokach, na murkach czy zakamarkach.

Narzędzia natomiast znajdziesz w zamkniętych warsztatach i unikalnych skrzyniach (tych największych, dobrze ukrytych).

Każde ulepszenie wymaga określonej liczby narzędzi i resztek. Warto, jak najwcześniej, wykupić drugi i trzeci poziom Akcesoriów. Wówczas nie będziesz musiał martwić się o stół warsztatowy i narzędzia, by ulepszyć ekwipunek. Musisz jedynie znajdować resztki, by poprawić daną kategorię ulepszeń.


Jakie ulepszenia warto kupić

W pierwszej kolejności warto zainwestować zasoby w:

  • Proca: pierwszy i drugi poziom – proca będziesz cichsza, a dzięki temu przeciwnicy nie będą cię słyszeć, gdy zaczniesz jej używać; druga miseczka sprawi, że będziesz mógł oddać dwa strzały przy jednym naciągnięciu procy.
  • Kusza: pierwszy, drugi i trzeci poziom – szczególnie przydatne ulepszenie to Wzmocnione bełty, dzięki któremu odzyskasz bełty, gdy zabijesz przeciwnika. Nie będziesz musiał się więc martwić o amunicję do kuszy, jeśli oczywiście za każdym razem będziesz celnie trafiał.
  • Alchemia: pierwszy i drugi poziom – dzięki Silnemu ogniowi możesz połączyć dzban z Ingniferem, by rzucić nim w przeciwnika – wówczas zginie.
  • Sprzęt: pierwszy i drugi poziom – przydana jest Torba bez dna, by nieść więcej zasobów (w ten sposób nie zmarnujesz zasobów, których nie mógłbyś zabrać ze sobą).
  • Akcesoria: pierwszy, drugi i trzeci poziom – rozważ, aby zainwestować najpierw resztki i narzędzia właśnie w tę kategorię, gdyż potem nie będziesz musiał martwić się, by znajdować narzędzia i stół warsztatowy.

Następnie: Plague Tale Requiem - wytwarzanie, jak łączyć broń z alchemią

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - umiejętności: jak zdobyć nowe zdolności

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze