Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - czy trzeba zagrać w pierwszą część

A Plague Tale Requiem jest kontynuacją a A Plague Tale Innocence.

A Plague Tale Requiem jest drugą częścią serii. Odpowiedź na pytanie: czy trzeba zagrać w poprzednią część gry przed rozpoczęciem A Plague Tale Requiem nie jest jednoznaczna.

A Plague Tale Innocence jest pierwszą odsłoną serii. Tytuł został wydany w 2019. Gra z podtytułem Requiem jest bezpośrednią kontynuacją Innocence i również dobrze mógłaby mieć „dwójkę” w tytule.

Akcję A Plague Tale Requiem osadzono po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Amicia i Hugo, czyli główni bohaterowie, próbują rozpocząć nowe życie i zapomnieć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości związanych z plagą, skazą i szczurzą zarazą. Niestety, jak można się domyślić, dramat rodzeństwa nie skończył się. Główne postacie znowu muszą stawić czoła przeciwnościom losu.

W pierwszej części poznajemy bohaterów serii. Nie tylko Hugo i Amicię, ale także Lucasa, który jest wiernym sojusznikiem rodzeństwa, a także ich matkę, która chce za wszelką cenę wyleczyć swojego synka z trapiącego go przekleństwa.

Poznanie wydarzeń z pierwszej części pozwoli nam lepiej poznać wszystkie ważne postacie i zrozumieć problem związany ze skazą Huga i plagą szczurów.

Jeśli masz więc okazję, aby zagrać w A Plague Tale Innocence, warto to zrobić przed zagraniem w Requiem. Tym bardziej, że gra nie jest długa (jej przejście zajmuje ok. 10-12 godzin). Warto zaznaczyć tutaj, że twórcy nie dodali filmiku podsumowującego wydarzeń z pierwszej części w Requiem.

Z drugiej strony fabuła gry nie jest zawiła i skupia się przede wszystkim na jednym wątku. Dlatego też zrozumienie wydarzeń z przeszłości nie będzie trudne, tym bardziej że bohaterowie często nawiązują, podczas dialogów, do problemów, jakie ich spotkały wcześniej.

Następnie: Plague Tale Requiem - długość gry, ile rozdziałów ma gra

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - czy jest w Game Pass i PS Plus

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze