Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pixel Heaven 2013 - Fotorelacja

Commodore i Atari w jednym stały domu.

W miniony weekend, w dniach 15-16 czerwca, odbyła się jedna z najciekawszych imprez ostatnich lat, poświęconych grom retro - Pixel Heaven 2013. Spectrumy znów zalśniły dawnym blaskiem, a gry z Amigi ponownie zachwyciły wspaniałą oprawą wizualną. Ustawione przed maszynami z dawnych lat dżojstiki przypominały o czasach, które dla wielu pozostaną niezapomniane.

Ciepły, autentyczny uśmiech i ledwie dostrzegalna łza w oku zdobiły twarze starszych uczestników imprezy. Młodsi mogli poznać kawał ciekawej historii.

Pixel Heaven odbyło się w warszawskiej Spółdzielni CDQ - miejscu ciasnym, ciemnym i dusznym, ale na swój sposób klimatycznym i urokliwym. Cztery piętra, z czego jedno to piwnica, opanowane zostały przez graczy żądnych wrażeń. Przestrzeń klubu wypełniły mikrokomputery i ogrom klasycznych produkcji, wydanych w latach 80.

Całości dopełniały prelekcje znanych twórców pokroju Adriana Chmielarza czy Fredericka Raynala, oraz dziennikarzy takich magazynów, jak Secret Service czy Bajtek. Dawni czytelnicy kultowych czasopism mogli na własne oczy zobaczyć ulubionych redaktorów, żartobliwie upomnieć się o zwrot pieniędzy z prenumeraty i nagrodzić niezapomnianych autorów gromkimi brawami.

Piwnicę zapełnili polscy twórcy gier niezależnych i była to doskonała okazja, aby zadać im kilka pytań odnośnie powstających tytułów. Ręcznie rysowane grafiki, klimatyczne historie, ciekawe rozwiązania, a przede wszystkim oryginalny pomysł - wszystkie te cechy doskonale opisują obecne na miejscu tytuły.

Poniżej kilka zdjęć z Pixel Heaven 2013.

Fot. Dorian Loewe

Tagi

Komentarze