Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pillars of Eternity - Breith Eaman: Mapa i misja główna

Docieramy do finalnego bossa - Thaosa oraz decydujemy, co zrobić z uwięzionymi przez niego duszami.

Ostatnia lokacja, do której dotrzesz po wskoczeniu w Otchłań na Wyspie Pochówków. Twoim celem jest zejście do najgłębszego zakątka Breith Eaman, gdzie czeka cię stoczenie walki z Thaosem i podjęcie finalnej decyzji.

Mapa - Breith Eaman

Zobacz mapę w oddzielnym oknie lub kliknij prawym i wybierz Zapisz jako, by ją pobrać

  • 1 - miejsce startu.
  • 2 - Iovara, odbędziesz z nią rozmowę na temat Thaosa, bogów i twojego przeznaczenia.
  • 3 - przejście między wyższym i niższym poziomem Breith Eaman.
  • 4 - punkt, z którego rozświetlisz kilka fragmentów mapy.
  • 5 - miejsce rozświetlające część mapy. Po uczynieniu tego zostaniesz zaatakowany przez kilka zjaw i draka.
  • 6 - miejsce, w którym możesz przeskoczyć nad przepaścią. Po drugiej stronie znajdziesz prochy człowieka, a przy nich kilka przydatnych rzeczy.
  • 7 - następny punkt rozświetlenia mapy i walki ze zjawami oraz drakiem.
  • 8 - przejście między drugim i trzecim poziomem Breith Eaman.
  • 9 - Thaos.
  • 10 - Maszyna dusz.

Misja główna: Wspomnienia pradawnych

Zadanie aktywuje się automatycznie po wskoczeniu do Otchłani i dotarciu do Breith Eaman. Zacznij kierować się na wschód uważając po drodze na pułapki oraz przeciwników (głównie zjawy i dość silni animaci - staraj się z nimi walczyć pojedynczo lub w małych grupach). Kieruj się cały czas na wschód, aż dotrzesz do Iovary (Breith Eaman #2), z którą odbądź rozmowę. Możesz sporo się z niej dowiedzieć, chociaż jej przebieg nie będzie miał większego znaczenia dla dalszej części misji. Po jej zakończeniu skieruj się na schody prowadzące na dół (Breith Eaman #3).

Zacznij kierować się na wschód. Po drodze możesz przeszukiwać „prochy" napotkanych osób - część z nich kryje sporo przydatnych przedmiotów. Po dotarciu do okrągłej lokacji (Breith Eaman #4) rozświetlonych zostanie kilka części mapy. Udaj się na północ, gdzie znajdziesz drugi taki punkt (Breith Eaman #5). W tym przypadku przygotuj się jednak na walkę ze zjawami oraz smokiem, które się pojawią.

Następnie skieruj się do przejścia prowadzącego do trzeciej części Breith Eaman, gdzie skieruj się do centrum lokacji. Spotkasz tu Thaosa (Breith Eaman #9), z którym czeka cię finalna, ciężka walka.

Walka z Thaosem

Wariant 1

Szybko się zorientujesz, że oprócz głównego bossa musisz stawić czoła jeszcze dwóm ogromnym wojownikom, których ten ożywi. Jedna z taktyk zakłada wyeliminowanie ich w pierwszej kolejności. W tym celu postaraj się szybko unieruchomić Thaosa korzystając na przykład ze Spojrzenia Adragany. Da ci to kilkanaście sekund nad zaatakowanie przyzwanych wrogów.

Postaraj się zaatakować jeden z posągów jednym lub dwoma wojownikami wspartymi przez magów. Na drugi wyślij w tym czasie silną postać, która będzie blokować jego ataki. Kiedy czas zablokowania Thaosa zacznie zbliżać się do zera, ponownie skorzystaj z czaru, aby go unieruchomić. Da ci to czas na rozprawienie się z drugim przyzwanym wojownikiem.

Teraz zaatakuj Thaosa wszystkimi swoimi bohaterami. Postaraj się go wywrócić lub sparaliżować, co ułatwi ci wyprowadzanie ataków. Kontynuuj, aż pozbędziesz się przeciwnika.

Wariant 2

Druga możliwość, to zaatakowanie w pierwszej kolejności Thaosa. Uwagę przyzwanych przez niego wojowników możesz odwrócić korzystając na przykład z przyzwańców. Opcja ta wydaje się jednak nieco gorsza, od wyżej opisanej strategii. Dlaczego?

Po zabraniu Thaosowi około połowy życia wskoczy on do jednego z posągów. Rozpraw się wtedy z tym, w którym nie ma bossa (uwagę drugiego możesz odwracać przywołańcami lub na przykład skorzystać z czaru blokującego ruchy). Po uporaniu się z pierwszym posągiem zacznij walczyć z drugim, w którym przebywa Thaos. Kiedy go zniszczysz przeciwnik ponownie pojawi się na polu walki w swojej człowieczej postaci i... z pełnym paskiem życia. Będziesz więc musiał ponownie pozbawiać go całego życia. Dlatego bardziej skuteczny wydaje się wariant 1.

Zakończenie

Po walce zdecyduj, co uczynisz z duszą Thaosa. Następnie podejdź do machiny i wejdź z nią w interakcję. Rozpoczniesz rozmowę ze Skaenem. W jej trakcie lub po jej zakończeniu zdecyduj, co zrobisz z pozostałymi duszami. Teraz pozostanie ci już tylko obejrzenia epilogu, w którym zostaną przedstawione najważniejsze wybory, jakie podjąłeś w trakcie przygody.

Następnie: Pillars of Eternity: Dorzecze Wiązów - Zadania dodatkowe

Powrót do spisu treści: Pillars of Eternity: Poradnik i solucja - kompletny opis przejścia

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze