Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Piętnaście lat później, pierwsza Syberia trafi na Switch

Syberia 3 w przyszłym roku.

Francuskie studio Microïds ogłosiło, że klasyczna przygodówka Syberia ukaże się 20 października na Nintendo Switch. Mowa o pierwszej odsłonie serii, z 2002 roku.

Debiut cenionego cyklu to zapoznanie się z główną bohaterką - Kate Walker - która przybywa do fikcyjnej miejscowości Valadilene we Francji, by sfinalizować zakupu fabryki mechanicznych zabawek przez amerykański koncern.

Kate i Oscar

Jak można się domyślać, sytuacja szybko się komplikuje. Nie żyje Anna Voralberg, która miała podpisać dokumenty, a jedyny spadkobierca - Hans Voralberg - jest gdzieś w Rosji.

Poza Voralberg odwiedzamy także Barrockstadt w Niemczech oraz kompleks przemysłowy Komkolzgrad i uzdrowisko Aralbad - właśnie w Rosji.

W czerwcu tego roku Microïds potwierdziło, że przeniesie na Switch sześć swoich gier: trylogię Syberia, wyścigowe Gear.Club, odświeżone Flashback - Remastered Edition oraz całkiem nowe Blacksad.

Syberia 2 trafi na sprzęt Nintendo jeszcze w tym roku, ale na Syberię 3 przyjdzie poczekać do przyszłego roku. Może to i dobrze - najnowsza odsłona znacznie odstaje jakością od pozostałych części.

„Gdzieś między kiepską fabułą a fatalną stroną techniczną próbowano umieścić kilka dobrych pomysłów, jednak trudno je docenić, gdy najnowsza przygoda męczy bardziej niż bawi, a zakończenie pozostawia spory niesmak” - głosi nasza recenzja nowego tytułu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze