Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun filmu „Tetris”. Opowie historię powstania kultowej łamigłówki

Ekskluzywnie na Apple TV Plus.

Apple TV opublikowała pierwszy zwiastun filmu „Tetris”. Oparty na prawdziwych wydarzeniach obraz pokaże historię powstania kultowej gry oraz niebezpiecznych staraniach jej wydawcy, aby uczynić z niepozornego dzieła radzieckiego programisty światowy hit.

Produkcja dostępna jest ekskluzywnie na platformie Apple TV Plus i będzie dostępna do obejrzenia od 31 marca. Fabuła skupia się na postaci amerykańskiego biznesmena Henka Rogersa, który odkrył Tetrisa w 1988 roku. „Gdy chciał pokazać grę światu, wkroczył w niebezpieczną sieć kłamstw i korupcji za Żelazną Kurtyną” - czytamy w opisie filmu.

Całość wydaje się celować w połączenie komedii i thrillera szpiegowskiego. Widzimy między innymi głównych bohaterów podsłuchiwanych, szpiegowanych i szantażowanych przez służby bezpieczeństwa Związku Radzieckiego, a także wizyty Henka u przedstawicieli różnych wydawców, którzy nie byli od razu przekonani co do potencjału łamigłówki.

W głównych rolach zobaczymy Tarona Egertona („Rocketman”) w roku Hanka Rogersa, Nikitę Efermova („Hostel”) jako twórcę gry Aleksieja Pażitnowa, oraz Toby’ego Jonesa („Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz”) w roli Roberta Steina. Funkcję reżysera objął Jon S. Baird („Stan and Ollie”), natomiast scenariusz napisał Noah Pink („Genius”).

Przypomnijmy, że faktycznie Tetrisa stworzył w 1984 roku radziecki inżynier Aleksiej Pażitnow na podstawie łamigłówki pentomino. Chociaż tytuł zdobył ogromną popularność wśród jego współpracowników, to ponieważ w prawa autorskie nie były uregulowane w Związku Radzieckim, programista miał problemy z publikacją dzieła poza ojczyzną. Do tego w wyniku zamieszania prawa do dystrybucji zyskało jednocześnie kilka niezależnych i konkurencyjnych podmiotów.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze