Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun ekonomicznej strategii Offworld Trading Company

Gra od projektanta Civilization 4.

Niezależne studio Mohawk Games opublikowało pierwszy trailer z fragmentami rozgrywki ze strategii Offworld Trading Company.

To już wszystko pracuje, pracuje i truje

Jak zapowiada producent Soren Johnson - w przeszłości projektant Civilization 4 - tytuł trafi 12 lutego do programu Early Access na Steamie, w wersji PC.

We wczesnej odsłonie będziemy mogli sprawdzić kampanię dla pojedynczego gracza oraz przetestować tryb sieciowy w tej ekonomicznej strategii.

Akcja produkcji toczy się na Marsie, a twórcy używają określenia „ekonomiczna strategia”, ponieważ w toku rozgrywki znajdziemy nie kilka, a kilkanaście surowców, którym będziemy handlować z przeciwnikiem. Brakuje też jednostek - stawiamy jedynie budynki, zamieniające jeden rodzaj dóbr na inne.

Zamiast atakować bazy przeciwnika w otwartej bitwie, wyzwaniem będzie rywalizowanie na otwartym rynku, sprzedając i kupując materiały. W naszym arsenale nie zabraknie opcji sabotażu, a ostatecznym celem będzie wykupienie wszystkich akcji konkurencji.

W planach na przyszłość dla Offworld Trading Company jest jeszcze między innymi system wyszukiwania rozgrywek sieciowych i ligi. Wydawca - firma Stardock - buduje całą aplikację, na kształt Battle.netu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze