Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy trailer brytyjskiego filmu o historii GTA

Z pozwem w tle.

Brytyjska telewizja BBC opublikowała - i błyskawicznie usunęła - pierwszy trailer dla filmu „Gamechangers”, opowiadającego o historii serii GTA.

W rolę współzałożyciela studia Rockstar - Sama Housera - wciela się Daniel Radcliffe, znany najlepiej jako Harry Potter. Jako prawnika Jacka Thompsona widzimi Billa Paxtona („Apollo 13”, „Titanic”).

„Przeznaczony dla dorosłego odbiorcy, ten 90-minutowy dramat opowie historię kontrowersji związanych z grą Grand Theft Ato” - zapowiada BBC.

Opowieść bazuje na faktach i koncentruje się właśnie na konflikcie Housera z prawnikiem Jackiem Thompsonem, który często starał się pozyskać odszkodowanie za brutalne czyny, popełnione rzekomo pod wpływem Grand Theft Auto i innych gier.

Warto dodać, że jeszcze w maju tego roku studio Rockstar pozwało BBC, a przyczyną konfliktu jest właśnie film „Gamechangers”.

„Naszym celem jest upewnienie się, że nasza licencja nie jest błędnie przedstawiona przez BBC do nieoficjalnego zaprezentowania wydarzeń związanych ze studiem” - napisano wtedy.

Jak widać, brytyjska stacja nie przejęła się zbytnio tym problemem. Film zostanie wyemitowany 15 września o godzinie 23:30, na kanale BBC Two.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze