Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy odcinek przygodowego Life is Strange zadebiutuje w styczniu

Nowy projekt twórców Remember Me.

Pierwszy odcinek ogłoszonej na targach Gamescom gry przygodowej Life is Strange zadebiutuje 30 stycznia.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One. Cenę ustalono na 5 dolarów (ok. 17 zł). Możemy też kupić przepustkę sezonową na części 2-5, za 17 dol. (ok. 58 zł) lub na wszystkie epizody, za 20 dol. (ok. 68 zł). Nie podano kwot w euro.

Twórcy określają tytuł jako nowoczesną grę przygodową, z dużym naciskiem na fabułę i bez walki. W Life is Strange znaleźć można ślady „Miasteczka Twin Peaks” czy gry Heavy Rain, ale największe inspiracje zaczerpnięto chyba z serii The Walking Dead od Telltale Games.

Wcielamy się w Max Caulfield, która wraca do miasteczka Arcadia Bay po kilku latach nieobecności. Na miejscu odkrywamy, że szkolna koleżanka - Rachel Amber - zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Zadaniem gracza jest oczywiście rozwikłanie tajemnicy.

Poniżej najnowszy trailer.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze