Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy gameplay z przygodowego Star Trek: Resurgence

Od byłych pracowników Telltale.

Po zapowiedzi na imprezie The Game Awards w grudniu, Star Trek: Resurgence doczekało się szerszej prezentacji rozgrywki, za pośrednictwem serwisu IGN.

Debiutancka produkcja studia Dramatic Labs powinna ukazać się jeszcze w tym roku na PC (w Epic Games Store), PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Opisywane studio założył Kevin Bruner, kontrowersyjny szef danego Telltale, oskarżany swego czasu między innymi o „kultywowanie atmosfery strachu” w firmie. Nowa działalność obejmuje około 20 pracowników tego studia i - jak widać - stawia na podobne założenia rozgrywki.

Dlatego właśnie Star Trek: Resurgence to przygodowa opowieść, gdzie najważniejsze będą dialogi oraz podejmowanie wyborów. Widać to już w powyższym materiale wideo, w którym Spock prezentuje założenia misji.

Całość stanowi rozbudowany przerywnik filmowy, w którym gracz ma sześć miejsc na wskazanie jednej z trzech odpowiedzi, by popchnąć akcję do przodu.

Akcja produkcji toczy się w 2380 roku, po wydarzeniach ze „Star Trek: Następne pokolenie”. Wydarzenia obejrzymy z perspektywy dwóch postaci: pierwszej oficer Jary Rydek oraz inżyniera pokładowego Carteza Diaza.

W odróżnieniu od produkcji Telltale, Star Trek: Resurgence nie będzie wydawane w odcinkach, lecz od razu jako kompletna przygoda.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze