Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy gameplay z nowego Shadow of the Beast

Powrót klasyka z Amigi.

Powrót klasycznego Shadow of the Beast zapowiedziano dwa lata temu na targach Gamescom, a teraz mamy okazję przyjrzeć się pierwszym fragmentom rozgrywki.

Pierwotnie tytuł ten ukazał się w 1989 roku na Amidze. Później trafił też na inne platformy, takie jak SNES czy MegaDrive. Doczekał się dwóch kontynuacji.

W nowej odsłonie ponownie mamy do czynienia z grą akcji, nie szczędzącą graczom brutalnych scen. Akcję obserwujemy z boku, a bohater przemieszcza się w prawo lub w lewo, eliminując kolejne fale wrogów.

Podczas rytmicznych sekwencji akcji przedzieramy się bez zastępy przeciwników, osłabiając ich najpierw za pomocą lekkich ataków, by wykończyć szponami. Poczynania nagradzane są punktami, co ma zachęcić do wielokrotnego powtarzania etapów.

Shadow of the Beast nie ma jeszcze daty premiery. Ukaże się tylko na PlayStation 4, a Sony wspomaga prace nad tytułem. Więcej szczegółów znaleźć można w naszej zapowiedzi z kwietnia.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze