Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy film z rozgrywki w Dreamfall Chapters

AKTUALIZACJA: Zwiastun prezentujący futurystyczne miasto Europolis.

Aktualizacja (22.02.2013): Twórcy opublikowali nowy film z rozgrywki, prezentujący jedną z lokacji w Dreamfall Chapters - futurystyczne miasto Europolis.

Metropolia znajduje się w jednym ze światów, w którym toczy się rozgrywka przygodówki - Stark. Europolis to centrum futurystycznej Europy, powstałe na bazie Polski, Niemiec, Czech, Belgii i Holandii.

Miasto miało znaleźć się już Dreamfall: The Longest Journey w 2006 roku, ale ostatecznie nie dokończono prac nad lokacją.

Oryginalna wiadomość: Studio Red Thread Games opublikowało film, prezentujący przygodówkę Dreamfall Chapters: The Longest Journey w akcji.

W nagraniu widzimy główną bohaterkę - Zoe - eksplorującą tajemniczy las. Twórcy demonstrują także interfejs gry i rozwiązywanie zagadek. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, lecz interakcje z przedmiotami prowadzimy w klasycznym stylu, za pomocą myszy.

Warto zauważyć, że prezentowana jest wczesna wersja. Środowisko, w którym porusza się Zoe jest przykładowe, a model bohaterki pochodzi z wcześniejszych odsłon serii.

Tydzień temu informowaliśmy, że twórcy produkcji rozpoczęli kampanię w serwisie Kickstarter. Do końca zbiórki pozostały 22 dni, a gracze wpłacili już ponad 780 tys. dol. Łącznie Red Thread Games planuje zebrać 850 tys. dol.

Wszystkie dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na rozwinięcie gry o dodatkowe elementy. Więcej informacji poznamy jutro. Szef studia, Ragnar Tornquist wspominał już o wersjach na Linuksa i Maca. Dotychczas oficjalnie potwierdzono jedynie wersję PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze