Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy dodatek do Wiedźmina 3 „niemal gotowy”

Premiera w październiku.

Przedstawiciel studia CD Projekt Red potwierdził podczas imprezy PAX Prime, że pierwsze rozszerzenie do Wiedźmina 3 - Serca z kamienia - jest już „niemal gotowe”.

Nowa grafika promocyjna dodatku

Dodatek oferujący około dziesięciu godzin dodatkowej rozgrywki „zapowiada się bardzo dobrze” - dodał Travis Currit, odpowiedzialny w polskiej firmie za tłumaczenia, cytowany przez serwis DualShockers.

Zapewne uda się więc dotrzymać październikowej daty premiery, którą ogłoszono jeszcze w kwietniu, podczas zapowiedzi dwóch dodatków. Nie znamy jednak konkretnego terminu.

Przypomnijmy: dłuższa, ponad dwudziestogodzinna przygoda pod tytułem Krew i Wino ukaże się na początku przyszłego roku. Wprowadzi zupełnie nowy region świata, krainę Toussaint.

Samo Serca z Kamienia zaoferuje szereg misji, które zabiorą graczy do Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu. Istotną rolę odegra tu tajemniczy Pan Lusterko.

Przepustka zapewniająca dostęp do obu dodatków kosztuje w Polsce około 100 zł.

Currit dodał także, że fani Gwinta powinni spodziewać się „dobrych wiadomości” w najbliższym czasie. Najpewniej mowa jednak o nowych kartach w dodatku, a nie o samodzielnej wersji karcianki, tak oczekiwanej przez graczy.

Podczas panelu dyskusyjnego na PAX Prime wypowiadał się także starszy scenarzysta Jakub Szamalek, mówiąc o trudnościach z adaptacją książki na grę wideo (dzięki, IGN).

Jak przyznał, w przypadku powieści Sapkowskiego problemem było, że gracze z Zachodu często rezygnowali z zakupu, ponieważ obawiali się, że nie zrozumieją części wydarzeń. Z drugiej strony, fani twórczości polskiego pisarza krytykowali najdrobniejsze nawet odstępstwa od „kanonu”, jak wyposażenie Geralta w kuszę.

Nudzisz się? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze