Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze ujęcia rozgrywki z Warhammer: End Times Vermintide

Kooperacja w stylu Left 4 Dead.

Wygląda na to, że Games Workshop pozwala wszystkim zainteresowanym korzystać z licencji na gry bitewne Warhammer Fantasy Battle i Warhammer 40,000. Niektóre pozycje nie zapowiadają się zbyt obiecująco.

Są jednak także bardziej optymistycznie wyglądające tytuły, a jednym z nich jest niewątpliwie Warhammer: End Times Vermintide.

Ta kooperacyjna gra akcji przypomina nieco Left 4 Dead. Jak wskazuje sam tytuł, akcja toczy się w uniwersum bitewniaka Warhammer Fantasy Battle. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, korzystając z broni białej, ale także z prymitywnych pistoletów i strzelb.

Fabułę umieszczono w mieście Ubersreik, opanowanym przez plagę skavenów. Gracz wcieli się w jednego z pięciu herosów Imperium o różnych umiejętnościach, wyposażeniu i stylu rozgrywki.

Celem będzie przetrwanie inwazji szczuroludzi, współpracując w maksymalnie cztery osoby. Powalczymy między innymi w wieży maga czy w mrocznych podziemiach.

Premiera w drugiej połowie tego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze