Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze testy GPU od Intela nie napawają optymizmem

Premiera wyłącznie w Chinach.
Wyniki chińskiego testu Intel Arc A380
Shenmedounengce

Pierwsze egzemplarze kart graficznych firmy Intel z generacji Arc pojawiły się w Chinach, co umożliwiło przeprowadzenie niezależnych testów. Wyniki nie są niestety szczególnie zachęcające.

Mowa o najsłabszym modelu Arc A380, który - jak się okazuje - ma problemy z dorównaniem nawet do GTX 1650 od Nvidii, a więc do znacznie starszego sprzętu. Co interesujące, GPU wypada sprawniej w syntetycznych testach w 3DMarku, wyprzedzając także RX 6400 i RX 6500 XT od AMD.

Po przejściu do gier jest już jednak dużo gorzej. League of Legends, GTA 5, PUBG, Shadow of the Tomb Raider, Forza Horizon 5 oraz Red Dead Redemption 2 to wszystko rezultaty gorsze od trzech wymienionych wyżej urządzeń konkurencji.

Maszyna testowa wygląda całkiem rozsądnie, stawiając na Intel Core i5 12400, 16 GB pamięci RAM oraz Windows 11 Pro. Być może problem są obecnie sterowniki, ale to tylko jedna z zagadek. Inną tajemnicą jest to, kiedy odbędzie się światowa premiera.

Wyniki chińskiego testu Intel Arc A380
Nie jest dobrze

Intel obiecywał debiut w pierwszej połowie roku i słowa dotrzymał - nawet jeśli tylko dzięki ograniczonej liczbie najsłabszego modelu, wyłącznie w Chinach. Takie podejście może działać na niekorzyść producenta, jeśli wieści o wynikach wpłyną negatywnie na zainteresowanie mocniejszymi modelami, już po dopracowaniu sterowników.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze