Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze spojrzenie na rozgrywkę w remake'u Secret of Mana

Kilka minut akcji.

Zapowiedź pełnoprawnego remake'u klasycznego Secret of Mana, uznawanego niekiedy za jedną z najlepszych gier RPG wszech czasów, ucieszył wielu fanów. Teraz możemy przyjrzeć się pierwszym ujęciom rozgrywki.

Jakość nie jest niestety najwyższa i płynność pozostawia nieco do życzenia, ale to nie wina gry - mamy do czynienia z zapisem pokazu na żywo.

Oryginał od firmy Square ukazał się w zamierzchłej przeszłości 1993 roku na konsoli Super Nintendo Entertainment System, jako druga odsłona serii fantasy.

Oglądamy sekwencję otwierającą. Mieszkaniec pobliskiej wioski - Randi - przez przypadek znajduje magiczny miecz i rozpoczyna wielką przygodę.

Chwilę później widać, że choć pierwowzór stawiał na widok z góry, to teraz gramy w trzech wymiarach, korzystając oczywiście z współczesnego sterowania i szeregu innych usprawnień.

Trudno na razie o ostateczne wnioski, lecz część graczy już teraz przyznaje, że remake zagubił gdzieś ducha oryginału, nawet jeśli animacje są bardziej złożone, a świat - bogatszy.

W planach jest przygotowanie głosów postaci - w wersji angielskiej i japońskiej. Do tego nagrana od postaw muzyka oraz lokalna kooperacja dla maksymalnie trzech graczy.

Premiera 15 lutego przyszłego roku na PC, PS4 i PS Vita.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze