Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze spojrzenie na pada do PS5. DualShock 5 na grafikach patentowych

Drobne, ale istotne zmiany.

Sony zarejestrowało w japońskim urzędzie patentowym projekt nowego kontrolera do PlayStation, a więc następcy DualShocka 4. Do dokumentu dołączono szereg grafik, które potwierdzają, że nowa wersja nie różni się zbyt mocno od kontrolera do PS4, choć jest widocznych kilka zmian.

„DualShock 5” (nazwa nie jest oficjalna) ma nieco inny kształt od poprzednika. Do tego większe triggery, nieco mniejsze analogi oraz port USB typu C, umieszczony nieco wyżej. Uwagę zwraca też brak podświetlenia, co powinno wydłużyć pracę akumulatora. Różnice dobrze obrazują obrazki przygotowane przez użytkownika forum ResetEra:

Źródło: gofreak na ResetEra
Źródło: gofreak na ResetEra
Źródło: gofreak na ResetEra
Źródło: gofreak na ResetEra
Źródło: gofreak na ResetEra

Wygląd kontrolera pokrywa się z opinią dziennikarza redakcji Wired, który jako pierwszy widział urządzenie i opisywał je jako bardzo podobne do DualShocka 4.

Redakcja Video Games Chronicle przerobiła cyfrowo pad od PS4, aby wyglądał tak, jak ten z patentu, co dobrze oddaje zmianę kształtu.

Źródło: Video Games Chronicle

Wiemy na pewno, że „DualShock 5” jest wyposażony w adaptacyjne triggery, symulujące chociażby wysiłek przy naciąganiu cięciwy łuku, oraz nowy system haptyczny. To po prostu ulepszony rodzaj wibracji, który zastąpi stosowane do tej pory rozwiązanie.

Źródło: Video Games Chronicle, ResetEra

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze