Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze spojrzenie na „interaktywną powieść” The Pillars of the Earth

Adaptacja książki.

Mistrzowie gatunku przygodówek z Daedalic Entertainment opublikowali nowy trailer dla gry The Pillars of the Earth, stanowiącej adaptację powieści o tym samym tytule.

Produkcja zmierza na PC (Windows, Mac, Linux), PS4, Xbox One i urządzenia mobilne. Premiera w przyszłym roku, razem z trzecią książką z serii Kingsbridge.

Pogoda jak za oknem

Gracze wcielą się właśnie w mieszkańców fikcyjnego, XII-wiecznego miasta Kingsbridge w Anglii. Trójka postaci to młoda Aliena z arystokratycznej rodziny, architekt Jack i mnich imieniem Philip. Losy wszystkich bohaterów zazębiają się.

Aliena i jej brat Richard muszą radzić sobie na własną rękę po śmierci ojca. Wychowany w lesie Jack przybywa na miejsce akcji w celu wybudowania ogromnej katedry. To jest oczywiście problemem dla Philipa, który prowadzi małe opactwo.

Fabuła opowie o rozwoju miasta, a także o ludziach działających na niekorzyść społeczności, których bohaterowie postarają się powstrzymać. To rywal Philipa - biskup Waleran, a także Wiliam, rozgniewany odrzuceniem zalotów przez Alienę.

Nowe dzieło Daedalic jest grą na podstawie powieści „Filary Ziemi" z 1989 roku. Napisał ją Ken Follett - autor wspiera scenarzystów podczas prac nad projektem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze