Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze prognozy oglądalności „Avatar 2”. Eksperci nie pozostawiają złudzeń

Film zgarnie miliony.

„Avatar: Istota wody” wielkimi krokami zbliża się do kin, a eksperci obliczyli, jakie mogą być wstępne wyniki sprzedażowe filmu. Wstępne szacunki wykazują, że produkcja zgarnie w pierwszych dniach od premiery od 150 do 200 milionów dolarów.

Specjaliści zwracają jednak uwagę, że „Avatar” jest jednym z tych widowisk, które wiele zyskują na długiej eskpozycji w kinach. Jest to spowodowane tym, że fani często decydują się na powtórny seans. Dla porównania, pierwsza część z 2009 roku zebrała w ciągu otwarcia około 77 milionów dolarów. Dopiero po czasie film zdobył tytuł najbardziej dochodowego w historii.

Warto też wspomnieć o wynikach ankiet przeprowadzonych w USA, o których informuje redakcja portalu Deadline. Badania miały wykazać, jakie zainteresowanie sequelem panuje wśród przedstawicieli różnych grup etnicznych w różnym wieku. Okazuje się, że niemalże każdy chce zobaczyć film, co może być dobrą prognozą dla twórców.

Zwiastuny filmu „Avatar: Istota wody” zgarniają wielomilionowe wyświetlenia

W Polsce i na świecie ruszyła już sprzedaż biletów. Co zaskakujące, „Avatar: Istota wody” zostanie także pokazany w Chinach, które od czasów pandemii COVID-19 rygorystycznie podchodzą do wielkich premier. W ostatnim czasie na ekrany kin najludniejszego państwa świata nie trafiały na przykład produkcje od Marvela. Dodatkowo pominięto również hollywoodzki megahit pod tytułem „Top Gun: Maverick”.

Niedawno James Cameron szczerze przyznał, że wydano ogromne środki na produkcję filmu. Spekuluje się, że sam budżet widowiska mógł wynosić od 350 do 400 milionów dolarów, co oznaczałoby, że jest najdroższym kinowym tytułem w historii. Premiera „Avatar: Istota wody” już 16 grudnia 2022 roku.

O autorze

Komentarze