Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze GPU Intel Arc to edycja limitowana? Producent publikuje zwiastun

Karta trafi do sprzedaży latem.

Intel opublikował krótki zwiastun, prezentujący konstrukcję desktopowej karty graficznej Intel Arc A-Series. GPU trafi do sprzedaży latem, jako edycja limitowana.

Na trailerze widzimy, że układ to stosunkowo niewielka, dwuwiatrakowa konstrukcja w smukłej, czarnej obudowie. Podzespół zajmuje w obudowie dwa sloty rozszerzeń. Na tylnym panelu znajdziemy cztery gniazda do podłączenia monitorów: trzy złącza DisplayPort oraz jedno HDMI.

Co warte uwagi, na oficjalnej wizualizacji nie widzimy dedykowanego złącza zasilania. Może to oznaczać, że produkty tej serii są w całości zasilane z szyny PCI-Express.

Intel zaznaczył, że przedstawiony produkt to edycja limitowana. Nie wiemy jednak, czy jest to faktycznie limitowana, „kolekcjonerska” edycja GPU, czy oznaczenie modelu referencyjnego, takiego jak karty Nvidia GeForce „Founders Edition”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze