Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze fragmenty rozgrywki z Dragon Quest Builders

Odpowiedź na Minecrafta.

Square Enix podczas niedawnej konferencji prasowej prezentowało kilka tytułów z serii Dragon Quest, wydawanych w ramach obchodów 30. urodzin serii. Jednym z nich jest nietypowy projekt Builders.

Bez młota to nie robota

Produkcja przypomina w założeniach popularny Minecraft, lecz umieszczony w uniwersum popularnych gier RPG z Japonii, z charakterystycznymi modelami postaci.

Bohater przebija się przez pokłady sześcianów i zbiera surowce, które służą następnie do konstrukcji budynków, a później - całej wioski. W roli podstawowych przeciwników występują oczywiście Slime.

Serwis Gematsu informuje, że Dragon Quest Builders ukaże się w Japonii zimą tego roku - na PlayStation 3, PS4 i PS Vita. Nie wiadomo obecnie, czy gra trafi na Zachód.

Warto przypomnieć, że na tej samej konferencji ogłoszono także „pełnoprawne” Dragon Quest 11, zmierzające na PlayStation 4, Wii U i NX.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły