Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsza gra firmy Roccat dostępna na PC

Wczesna wersja Sick City.

Firma Roccat - znana głównie z produkcji sprzętu i akcesoriów do PC - pracuje nad grą Sick City. Specyficzne połączenie strategii RTS z elementami gatunku MOBA jest już dostępne.

Wczesną wersję można pobrać z oficjalnej strony za darmo. Warto podkreślić, że od 15 października dostęp do gry będzie płatny.

Pod względem podstawowych celów rozgrywki Sick City przypomina gry MOBA, ale gameplay różni się od tego z League of Legends czy Dota 2. Największą różnicą jest liczba jednostek, które kontroluje gracz.

Na pole bitwy wprowadzamy jednego bohatera głównego, ale możemy też przywoływać - czy też: budować - nieco słabsze jednostki, niczym w strategii czasu rzeczywistego.

Roccat Game Studios ma także interesujący pomysł na to, jak najlepiej reagować na potrzeby społeczności. Podczas gry użytkownicy będą zdobywać specjalną walutę, którą wykorzystają do głosowania na różne nowości czy zmiany w rozgrywce.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak twierdzą twórcy, głos w sprawie rozwoju gry będzie oddany w ręce najbardziej aktywnych odbiorców, a nie tych, którzy najczęściej udzielają się na forach czy mediach społecznościowych.

Komentarze