Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsza część Resident Evil ukaże się w nowej wersji na PC i konsolach

Premiera na początku 2015 r.

Capcom zapowiedział, że oryginalne Resident Evil ukaże się w nowej wersji na PC oraz konsolach obu generacji: PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Premiera w dystrybucji cyfrowej, na początku przyszłego roku. Twórcy zapowiadają grafikę w rozdzielczości 1080p (na nowej generacji), dźwięk w standardzie 5.1 oraz 30 klatek na sekundę na wszystkich platformach (nie podano jeszcze szczegółów dla komputerów osobistych).

Gracze będą mogli wybrać między klasycznym formatem obrazu 4:3 oraz panoramicznym 16:9. W planach jest także możliwość dostosowania sterowania do własnych upodobań.

Dla tradycjonalistów przygotowywany jest tradycyjny układ kontrolera z Resident Evil, razem z bardziej nowoczesnym systemem z prowadzeniem bohaterów za pomocą gałek analogowych.

Z informacji prasowej wynika, że twórcy bazują na wydanej w 2002 roku wersji GameCube, zwanej potocznie Resident Evil: REmake. Mamy więc do czynienia z edycję REREmake.

Resident Evil 1 debiutowało w 1996 roku na pierwszym PlayStation, lecz powstało niemal od podstaw na wspomniane GameCube. Ta sama odsłona trafiła później na Wii.

Akcja toczy się w Raccoon City. Wcielamy się w członków oddziału S.T.A.R.S., poszukujących zaginionych towarzyszy. Wkrótce po przybyciu na miejsce dwójkę bohaterów atakują zmutowane psy, a potem sytuacja tylko się komplikuje.

Poniżej znaleźć można kilka pierwszych screenów porównawczych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze