Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pięć osób na jednym Game Passie. Microsoft testuje plan rodzinny

Na razie w dwóch krajach.

Uczestnicy programu Preview na konsolach Xbox mogą testować plan rodzinny Game Pass Ultimate, umożliwiający korzystanie z jednego abonamentu nawet pięciu osobom.

Inicjatywa aktywna jest jak na razie tylko w Kolumbii i w Irlandii. Jak wynika z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie, potrzebna jest droższa wersja Ultimate. „Dopisywani” do naszej subskrypcji członkowie (maksymalnie czwórka) nie muszą posiadać dostępu do Preview, lecz muszą mieszkać w tym samym kraju.

Szczegóły nie są obecnie jasne i nie wiadomo, kiedy zakończą się testy i jaka będzie cena rozszerzonej usługi. Obecnie przy dołączaniu do programu aktywny czas subskrypcji jest automatycznie zamieniany - 1 miesiąc Ultimate Game Pass to 18 dni planu rodzinnego. Ultimate kosztuje 55 zł za miesiąc, więc można oszacować, że za plan rodzinny zapłacimy jakieś 77 zł.

O planach Microsoftu wspominaliśmy już w kwietniu, gdy informacje ujawnił serwis Windows Central. Podobne funkcje oferuje Spotify, Netflix czy Nintendo Switch Online, to ostatnie nawet dla ośmiu kont.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze