Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Piąty epizod King's Quest zadebiutuje 25 października

Wraz z edycją pudełkową.

Przedstawiciele firmy Sierra i studia The Odd Gentlemen ujawnili, że piąty, a zarazem ostatni odcinek przygodowej serii King's Quest ukaże się 25 października.

Tak jak poprzednie rozdziały, najnowszy dostępny będzie na PC, PS3, PS4, X360 i Xbox One.

Epizod zatytułowany The Good Knight przedstawi kolejne wspomnienia króla Grahama, w których władca będzie już staruszkiem. Monarcha opowie o swojej ostatniej dużej przygodzie.

Wraz z premierą piątego odcinka, na konsolach PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One zadebiutuje pudełkowa wersja kompletnego wydania King's Quest, uzupełniona o dodatkowy epilog.

Na nowszych platformach Sony i Microsoftu, płyta zawierać ma pierwsze cztery rozdziały gry. Ostatni gracze pobiorą z sieci po aktywacji dołączonego kodu.

Natomiast w przypadku edycji X360, na krążku znajdzie się tylko pierwszy epizod - pozostałe trzeba będzie ściągnąć z internetu. W chwili obecnej nie ma planów wydania pudełkowej wersji przygodówki na PC i PS3.

Produkcja studia The Odd Gentleman to swego rodzaju restart serii popularnej w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Opowiada o perypetiach króla Grahama, zanim objął władzę w Daventry.

Grę można sprawdzić bezpłatnie - pierwszy odcinek King's Quest dostępny jest na platformie Steam za darmo.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze