Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy - premiera 11 grudnia na 3DS

Trzy gry w odświeżonych wersjach.

Firma Capcom ogłosiła, że trylogia Phoenix Wright: Ace Attorney zadebiutuje 11 grudnia na konsolach Nintendo 3DS, tylko w wersji cyfrowej.

Porównanie z wersją iOS

Trzy pierwsze części cyklu ukazały się pierwotnie na GameBoy Advance, później pojawiły się także na Nintendo DS. W ubiegłym roku zostały zebrane i z odświeżoną oprawą graficzną zadebiutowały na platformach z systemem iOS.

Konwersja na 3DS otrzyma jeszcze lepszą grafikę niż wersja na urządzenia Apple, ale wyższa będzie także cena, ustalona w Europie na 30 euro (ok. 125 zł).

Ace Attorney łączy elementy gatunku visual novel i gier przygodowych. Gracze wcielają się w obrońcę sądowego, prowadzą śledztwa, uczestniczą w rozprawach, przesłuchują świadków i analizują dowody.

W kwietniu Capcom zapowiedział zupełnie nową odsłonę serii - The Great Ace Attorney - w której gracze wcielą się w przodka głównego bohatera poprzednich odsłon cyklu.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze