Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Philips będzie robił sprzęt gamingowy. Firma pokazuje markę Evnia

Monitory, myszki, klawiatury i słuchawki.

Znany producent elektroniki Philips ogłosił powstanie nowej linii produktów dla graczy. Wkrótce gamingowe akcesoria od holenderskiej firmy kupimy pod marką Evnia.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie marki, enigmatyczna nazwa pochodzi tak naprawdę z greki i oznacza „dobry rozum”, czy też „inteligentny sposób myslenia”. Philips zamierza oferować produkty przystępne dla wszystkich, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania w grze. Według zapowiedzi, firma będzie się skupiać „nie na samym sprzęcie, ale na tym, kto go używa”.

Według informacji serwisu PC Gamer, podczas premiery zaprezentowano kilka pierwszych produktów. Monitor Philips Evnia 42M2N8900 to 42-calowa jednostka z matrycą OLED, o odświeżaniu na poziomie 138 Hz z czasem reakcji 0.1 milisekund i wsparciem standardu HDMI 2.1. Model 34M2C8600 to wariant o rozmiarze 34 cale z zakrzywionym wyświetlaczem, natomiast 34M2C7600MV to wariant ultraszerokokątny 32 cale, o rozdzielczości 3440x1440 pikseli i z odświeżaniem 165Hz. W planach jest również tańszy, 27 calowy ekran.

Wyświetlacze mają pojawić się na rynku w grudniu tego roku i styczniu 2023. Ceny zaczynają się od 597 euro (ok. 2800 zł) za najtańszy model do 2069 euro (ok. 10 tys. zł) za flagowy wariant.

Twarzą marki została Sylvia 'QueenArrow' Gathoni, czyli pierwsza kenijska profesjonalna zawodniczka esportowa

Poza tym zapowiedziano dwie klawiatury mechaniczne na przełącznikach Cherry MX: SPK8508 oraz SPK8708, gamingowe myszki SPK9508 i SPK9708, a także dwa modele słuchawek: TAG5208 i TAG7208. Nie wiadomo jednak na ten moment zbyt wiele o tych produktach oprócz tego, że trafią do sprzedaży w czerwcu przyszłego roku i będą obsługiwać system synchronizacji podświetlenia Philips Ambiglow.

Warto zauważyć, że Philips ma bogate doświadczenie w tworzeniu sprzętu audio oraz wyświetlaczy, zatem oferta marki Evnia powinna zadowolić wymagających użytkowników. Również po myszkach i klawiaturach możemy się spodziewać wysokiej jakości, co sugeruje użycie markowych przełączników firmy Cherry. Warto dodać, że nie jest to pierwsze podeście Philipsa do rynku gier. W latach 90. producent wypuścił na rynek konsolę CD-i, która jednak okazała się porażką.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze