Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer otrzyma nagrodę za całokształt twórczości na gali nagród DICE

Poinformowali organizatorzy wydarzenia.

Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie, na 25. gali DICE Awards otrzyma nagrodę za całokształt twórczości - poinformowali organizatorzy. Wydarzenie odbędzie się 24 lutego.

Jak czytamy w oświadczeniu, za decyzją o przyznaniu wyróżnienia stał niebagatelny wpływ Spencera na całą branżę gier. Szefowa AIAS - Meggan Scavio - w uzasadnieniu decyzji napisała:

Phil Spencer wykazał się pasją i wzorcowym przywództwem podczas swojej kariery w Microsofcie. Jest odpowiedzialny za liczne inicjatywy, które w znacznym stopniu wpłynęły na całą branżę”. Nagrodę wręczy Todd Howard - reżyser wielu gier Bethesdy, który otrzymał podobne wyróżnienie w 2017 roku.

Przypomnijmy, że Phil Spencer rozpoczął pracę w Microsofcie jako stażysta w 1988 roku. Wielokrotnie awansował, między innymi na stanowiska menadżerskie i dyrektorskie. Obecnie pełni funkcję prezesa działu Xbox.

W czasie swojej kariery nadzorował wdrażanie Xbox Game Pass, podjął też decyzję o udostępnianiu abonentom usługi gier w dniu premiery. Rozpoczął również proces przejmowania studiów deweloperskich przez koncern z Redmond.

W ubiegłych latach nagrody za całokształt twórczości otrzymali między innymi Ken Kutaragi (twórca PlayStation oraz wieloletni prezes Sony Computer Entertainment), Satoru Iwata (były prezes Nintendo, odpowiedzialny za obecny kierunek rozwoju firmy) czy Genyo Takeda (twórca konsoli Nintendo Wii).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze