Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer marzy o przeniesieniu Call of Duty na Switcha

„Zamierzamy traktować serię jak Minecrafta".

Szef Xboxa chciałby rozwinąć markę Call of Duty na wszystkie możliwe platformy, a więc także na konsole Nintendo Switch.

Podczas konferencji WSJ Live, Phil Spencer przyznał, że bardzo chętnie zobaczyłby markę Call of Duty nie tylko na PlayStation, ale także na konsolach Nintendo Switch.

Call of Duty będzie dostępne na PlayStation” - powiedział. „Bardzo chciałbym zobaczyć serię także na Switchu. Pragnę zobaczyć tę markę grywalną na wielu urządzeniach. Zamierzamy traktować Call of Duty tak, jak Minecrafta”.

Chodzi przede wszystkim o urządzenia mobilne. Kiedy pomyślisz o trzech miliardach graczy, 200 milionów z nich używa konsoli przenośnej” - dodał.

Przyszłość marki Call of Duty zależy w dużej mierze od sukcesu przejęcia Activision Blizzard - twórców serii - przez Microsoft. Przypomnijmy, że śledztwo w sprawie uczciwości transakcji znajduje się aktualnie w fazie drugiej, w której urzędnicy zamierzają wysłuchać opinii konsumentów.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze