Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer: Google poszło na całość ze Stadia. Microsoft pójdzie na całość na E3 2019

Szef działu Xbox chwali konkurencję.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - jest pod wrażeniem platformy Stadia od Google i obiecuje podobną rewolucję ze strony koncernu z Redmond podczas targów E3. Informacja pochodzi z maila rozesłanego do pracowników.

„Google poszło dziś na całość, a za kilka miesięcy, na E3, my pójdziemy na całość. Musimy pozostać elastyczni i kontynuować rozwój, w którym najważniejszy jest klient.”

„Mamy zawartość, społeczność oraz strategię i zespół od „chmury”. Mówiłem to już wielokrotnie, teraz wszystko zależy od realizacji” - czytamy w wiadomości, do której dotarł serwis Thurrott.

Stadia pozwoli grać w jedną grę na kilku urządzeniach

Koncern z Redmond obecnie rozwija xCloud, czyli własną platformę, która pozwoli na streamowanie rozgrywki. Rozwiązanie podobno umożliwi uruchamianie tytułów na każdym urządzeniu, w jakości „konsolowej”. Więcej informacji z pewnością poznamy podczas targów.

W rozesłanym do pracowników liście Spencer przekonuje, że „ogłoszenie Google jest potwierdzeniem słuszności obranej przez Microsoft dwa lata temu drogi”.

Zwraca też uwagę, że choć ujawnienie usługi obyło się bez większych niespodzianek, był pod wrażeniem kilku pomysłów. Menedżer docenia sposób wykorzystania YouTube'a oraz bezprzewodowego pada, działającego w sieci WiFi.

Jednocześnie zaznacza, że przez lata Microsoft wypracował sobie pozycję, która obecnie pozwala koncernowi „konkurować o 2 miliardy graczy z całego świata”.

Źródło: Thurrott

Stadia od Google - najważniejsze informacje:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze