Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Harrison z europejskiego działu Xbox opuści Microsoft - raport

Po trzech latach.

Phil Harrison wkrótce opuści Microsoft, po zaledwie trzech latach pracy w dziale odpowiedzialnym za wirtualną rozrywkę - informuje serwis Games Industry, powołując się na swoje źródła.

Przedstawiciele firmy obecni na konferencji GDC odmówili komentarzy w tej sprawie.

Nie znamy powodu takiej decyzji, ale zbiega się ona z informacjami o połączeniu studia Lift London - które w dużej mierze powstało właśnie dzięki Harrisonowi - z Soho Productions. W związku z fuzją spodziewane są zwolnienia.

Menedżer dołączył do Microsoftu w 2012 roku jako wiceprezes w dziale Interactive Entertainment Business i szef do spraw gier na region EMEA, obejmujący także Europę. Zatrudnił go Don Mattrick. Wcześniej pracował na podobnych stanowiskach w Sony, gdzie spędził 16 lat.

Jak informuje Games Industry, Harrison miał być rozgoryczony odejściem Mattricka, z którym łączy go przyjaźń. Dodatkowym czynnikiem jest podobno fakt, że po awansie Phila Spencera na szefa działu Xbox, Harrison pozostał na swoim stanowisku i nie wspiął się w górę korporacyjnej struktury.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze