Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ciekawość Petera Molyneux

Curiosity. Eksperyment trwa.

Curiosity - what's inside the cube? ukazało się dzień wcześniej niż zapowiadano. Dostępne są wersje na iOS (iPhone, iPad, iPod) i telefony z Androidem. Wirtualne tłumy uderzają palcami w ekran. Rozbijają małe kosteczki, aby dowiedzieć, co jest w środku dużej kostki.

Co jest w środku?

Opis regulacji jak działa Curiosity ujawnia jedynie, że będzie to link do wideo. Sekret pozna tylko jedna osoba.

Space Invader

- „Ciekawskich” jest więcej niż przewidywaliśmy - mówią przedstawiciele 22Cans, dewelopera Curiosity. - Nie wiemy, czy bardziej cieszyć się z tak dużej ilości osób, czy załamywać, że nasze serwery nie wytrzymują napływu chętnych.

Około godziny 17, gdy pierwszy raz uruchamiałem aplikację, byłem 34 281 osobą. Serwery z każdą godziną są coraz bardziej wypełnione i połączenie jest niestabilne. 22Cans pracuje nad przywróceniem pełnej sprawności. Twórcy napisali na Twitterze, że grać da się również bez podłączenia do sieci - dane zaktualizują się po ponownym podpięciu do serwerów. Testując aplikację na Androidzie, nie udało mi się jednak pograć bez podłączenia się.

Curiosity pozwala uderzać palcem w ekran i rozwalać małe kosteczki. Za szybkie serie destrukcji naliczane jest "combo". W efekcie dostajemy monety, które potem można wydać w sklepie. Chcesz niszczyć wiele sześcianów na raz? Można kupować ulepszenia - zarówno za monety, jak i prawdziwe pieniądze.

Sonic

"Eksperymentujemy na Was wszystkich",
Twitter 22Cans

Oprócz tego, możemy dowolnie obracać widok i zobaczyć ile danej warstwy zostało już zniszczone. Warstw jest kilka, nie wiadomo dokładnie ile. - Ludzie będą wiedzieć, kiedy dotrą do ostatniej. Jej wygląd nie pozostawi wątpliwości - zdradził Peter Molyneux, szef 22Cans. Obecnie cały czas jesteśmy na pierwszej, ale już prawie całą odkryto.

Jest jeszcze opcja zalogowania się przez Facebooka, która ma nas przenosić w miejsce, gdzie sześciany niszczą nasi znajomi.

Peter Molyneux zaciekawił wiele osób. Powstała nawet specjalna strona, która gromadzi artystycznie wyrzeźbione na kostce wzory. Pojawiają się też widea jak efektywnie grać. Chcesz być pierwszy i dowiedzieć się, co jest w środku? Determinacja to połowa sukcesu.

Molyneux bacznie wszystko obserwuje i wyciąga jakieś wnioski.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły