Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Persona 5 ukaże się w Europie nakładem Deep Silver

Firma podpisała umowę z Segą.

Przedstawiciele Deep Silver poinformowali, że nawiązali współpracę z Segą oraz Atlusem. Na mocy podpisanej umowy, firma wyda w Europie grę Persona 5.

Daty premiery jednak na razie nie ujawniono. W Stanach Zjednoczonych produkcja ukaże się 14 lutego przyszłego roku na konsolach PlayStation 3 oraz PS4.

Dotychczasowym wydawcą serii Persona było NIS America, które jednak zerwało współpracę z Atlusem, po tym jak firma została wykupiona przez Segę.

Akcja nowej odsłony cyklu osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Chłopakowi towarzyszyć będą przyjaciele i tajemniczy kot - razem stworzą grupę Phantom Thieves. Nasza drużyna będzie chciała zmusić przestępców do przyznania się do popełnionych win.

Deep Silver wyda również inne japońskie produkcje Segi oraz Atlusa, w tym między innymi 7th Dragon 3: Code oraz Shin Megami Tensei 4: Apocalypse. Podobnie jednak jak w przypadku Persony 5, daty premier obu gier nie są znane.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze