Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Persona 5 - pierwsze szczegóły

Miejsce akcji, główny bohater i jego Persona.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy okazję podziwiać pierwsze fragmenty rozgrywki z Persona 5, a teraz producent i reżyser - Katsura Hashino - ujawnił kilka kolejnych szczegółów na temat tego RPG.

Zorro?

Jak informuje magazyn Famitsu (tłumaczenie za Siliconerą), głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya w Tokio. Można więc pożegnać się z klimatami małego miasteczka z Persona 4.

Postać ma pewne tajemnicze problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Pierwszą Personą bohatera będzie Arsène, czyli mistrz złodziejskiego fachu, nawiązujący do Arsène Lupina. Projektant postaci Shigenori Soejima zasugerował, że płaszcz ma wskazywać na możliwość dotarcia w trudno dostępne miejsca. W odróżnieniu od poprzedniej odsłony, postać nie będzie grzecznym nastolatkiem.

Już na początku przygody spotkamy wszystkich ujawnionych w trailerze członków drużyny, w tym kota - Morganę. Wszystkie te postacie przeszły ostatnio przez duże zmiany w życiu i niedawno trafiły do miasta.

Walka nadal będzie turowa, a każdy z bohaterów otrzyma jakiś rodzaj broni zasięgowej. Podziemia będą w części generowane losowo, a w części zaplanowane, by lepiej pasować do opowiadanej historii.

Na koniec potwierdzono także, że powróci mechanika więzi - social links - czyli jedna z cech charakterystycznych tej popularnej serii.

Persona 5 ukaże się w tym roku w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Data debiutu w Europie nie jest jeszcze znana.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze