Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Persona 5 opóźniona do 2016 roku

Jest za to nowy trailer.

Japońska gra RPG - Persona 5 - została opóźniona do 2016 roku. Informację przekazano za pomocą nowego zwiastuna.

Początkowo zakładano, że kolejna odsłona popularnej serii zadebiutuje w tym roku, ale poniższy materiał wideo jako datę premiery podaje „lato 2016”, co może dotyczyć tylko Japonii.

Drobnym pocieszeniem mogą być nowe fragmenty rozgrywki, prezentujące między innymi skąpane w deszczu miasto, przerywniki anime czy nieco bardziej zręcznościowe poruszanie się po lokacjach. Skrawki dialogów wspominają coś o tajemniczym wypadku w metrze i „złodzieju serc”.

Platformy docelowe to nadal PlayStation 3 i PS4.

Persona - a właściwie Shin Megami Tensei: Persona - to seria gier RPG. Istotną częścią rozgrywki jest walka w systemie turowym oraz dbanie o relacje między bohaterami i udział w szkolnym życiu nastolatków.

Akcja nowej odsłony osadzona jest w Tokio. Głównym bohaterem będzie uczeń drugiej klasy liceum, który przenosi się wiosną do dzielnicy Shibuya. Postać ma pewne problemy do rozwiązania i zamieszkuje u przyjaciół swoich rodziców. Znajomi prowadzą kawiarnię.

Walka nadal będzie turowa, a każdy z bohaterów otrzyma jakiś rodzaj broni zasięgowej. Podziemia będą w części generowane losowo, a w części zaplanowane, by lepiej pasować do opowiadanej historii. Powróci mechanika więzi - social links.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze