Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pełny upgrade postaci w Diablo Immortal kosztuje 110 tys. dolarów

Blizzard przesadził?

Większość graczy zgadza się co do tego, że pod względem gameplayu, Diablo Immortal nie zawodzi. Pojawia się jednak coraz więcej narzekań na agresywny system monetyzacji tytułu, a więc mikrotransakcje.

Zgodnie z wyliczeniami youtuberów prowadzących kanał Bellular News, „wymaksowanie” postaci kosztowałoby aż 110 tys. dolarów. W dodatku nie jest to możliwe inną drogą niż właśnie za pomocą pieniędzy.

W Diablo Immortal istnieją trzy filary rozwoju: poziom XP, poziom wyposażenia i Legendarne Klejnoty. Pierwsze dwa są dość standardowe dla wielu gier RPG, ale zdobywanie Legendary Gems wiąże się z kupowaniem skrzynek (odpowiedników lootboxów), w których kamienie szlachetne nie są nawet gwarantowanym lotem.

Gracze F2P, a więc grający zupełnie za darmo, nie mogą więc otrzymać Legendarnych Klejnotów. Mało tego - według szacunków Bellular News, w aktualnej wersji gry, pełne rozwinięcie postaci zajęłoby im ok. 10 lat gry.

Zobacz także: Diablo Immortal - poradnik i najlepsze porady

Niektórzy gracze podejrzewają, że Blizzard umyślnie przesadził z systemem monetyzacji na start, licząc na osoby, które w pierwszych dniach dadzą firmie zarobić nawet pomimo ogromnych cen. Według tej teorii, kolejną częścią planu będzie ukorzenie się pod naporem krytyki i obniżenie cen, sprawiając wrażenie słuchania społeczności.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze