Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pełna wersja strategii Galactic Civilizations 3 ukaże się 14 maja

Z wsparciem dla modów.

Kosmiczna gra strategiczna ukaże się w pełnej wersji w przyszłym miesiącu - 14 maja - opuszczając program Early Access na Steamie.

Lord Kona wygląda sympatycznie

Produkcja studia Stardock, podobnie jak poprzednie odsłony, reprezentuje gatunek strategii 4X, którego nazwa pochodzi od czterech angielskich słów: explore, expand, exploit i exterminate. Eksploracja, ekspansja, wydobywanie surowców i eksterminacja wrogów są bowiem filarami rozgrywki.

W grze wcielamy się w przywódcę jednej z dostępnych ras, prowadząc ją do opanowania galaktyki. Na wzór „standardowej” serii Cywilizacja, zwycięstwo możemy osiągnąć na kilka sposobów: przez dominację kulturową, handlową, dyplomatyczną, ideologiczną czy militarną.

Podczas podboju galaktyki dbamy o rozwój nowych technologii, rozbudowę planet, konstrukcję gwiezdnych baz, negocjacje z frakcjami i nie tylko.

Trzecia odsłona serii zadziała wyłącznie na 64-bitowych systemach operacyjnych, a jedną z nowości w tej części jest tryb sieciowy i listy najlepszych wyników. Jest też wsparcie dla modyfikacji oraz narzędzie do projektowania własnych statków kosmicznych.

Poniżej ostatnia prezentacja gry, oferująca ponad godzinę rozgrywki.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze