Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pedro Pascal dołączył do obsady nowego „Gladiatora”

Oby nie zabrał klikaczy.

Pedro Pascal - obecnie jedno z „najgorętszych” nazwisk w Hollywood - dołączył do obsady nowego filmu „Gladiator” od wytwórni Paramount, w reżyserii Ridleya Scotta.

Jak informuje serwis Deadline, negocjacje są już podobno na ukończeniu. Nie ujawniono, w jaką rolę wcieli się Pascal. Aktor znany z „Mandalorianina” czy „The Last of Us” dołączy do Paula Mescala („Aftersun”), który wcieli się w głównego bohatera, Luciusa. Zobaczymy też Denzela Washingtona czy Barry’ego Keoghana („Duchy Inisherin”).

Pozostaje mieć nadzieję, że uda się więc choć na chwilę zapomnieć, że w obsadzie nie zobaczymy Russella Crowe'a, a w opowieści zabraknie generała Maximusa. Wspomniany Lucius to siostrzeniec Commodusa, czyli głównego antagonisty z pierwszej części.

Oficjalne potwierdzenie rozpoczęcia prac nad filmem otrzymaliśmy już w 2018 roku, lecz prace nad scenariuszem zakończono natomiast w 2021 roku. Skrypt napisał David Scarpa, z którym Scott tworzył wcześniej „Wszystkie pieniądze świata” oraz nadchodzącego „Napoleona” (premiera w listopadzie).

Oryginalny „Gladiator” zadebiutował w kinach w 2000 roku i do dziś pozostaje filmem kultowym. Opowiada o tragicznej historii generała Maximusa, który w wyniku spisku traci swoją pozycję, rodzinę i wolność. Bohater trafia ostatecznie na rzymską arenę i zostaje tytułowym gladiatorem.

Pomimo braku konkretów, Paramount ma już nawet wstępną datę premiery dla „dwójki” - 22 listopada 2024 roku. Pozostaje mieć nadzieję, że terminu uda się dotrzymać.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze