Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pedestrian - Metro: plansze od 1 do 7

Lasery i kable.

Po ukończeniu 25 plansz w pierwszym etapie The Pedestrian przechodzimy do innego obszaru. Choć gra nie wyświetla jego nazwy, to trafiamy do tuneli metra. Tu czeka na nas kolejna porcja zagadek.

Jak zawsze, na obrazkach przedstawiamy gotowe rozwiązania, jeśli dana plansza wymaga przesuwania różnych elementów.


Plansza 1

Czas na pierwsze spotkanie z laserem, który widzisz na dolnym poziomie. By go zablokować, użyj dźwigni. Sprawi to, że platforma (1) wysunie się ze ściany i zablokuje laser. Uważaj tylko, bo platforma regularnie się cofa.


Plansza 2

Po prostu wejdź na wyskocznię, by wskoczyć do wyjścia.


Plansza 3

Ułóż plansze w taki sposób, jak pokazujemy niżej. Najpierw udaj się do wejścia na samej górze (2), by dostać się do kwadratowego klocka i zepchnąć go na poziom niżej. Potem wróć tymi samymi drzwiami i przejdź na planszę po lewej (3). Stamtąd trafisz do klocka. Przeciągnij go teraz do wskazanego miejsca (4), by móc po nim przejść do wyjścia.


Plansza 4

Chwyć kabel (5) i przeciągnij go między dwoma gniazdkami, żeby odblokować przejście.


Plansza 5

Weź klucz (6) i zeskocz z nim niżej. Zostaw go tam i wróć na górę, po czym użyj dźwigni. W ten sposób klucz przesunie się za laser - możesz go chwycić, by otworzyć sobie drzwi.


Plansza 6

To plansza centralna. Nie ma tu na razie zagadki - masz z niej przejść do trzech innych plansz, by zebrać i przynieść tutaj sprężynę, klocek i procesor. Na razie idźmy bo skrzynkę.


Plansza 7

Ułóż plansze tak, jak na obrazku. Gdy trafisz do pomieszczenia z przyciskiem (7), nie wciskaj go od razu. Przejdź do planszy z kluczem i połóż klucz na platformie (8). Dopiero potem wróć do przycisku i aktywuj go. Dzięki temu klucz trafi wyżej i zablokuje laser, pozwalając ci wyłączyć laser i przejść z kluczem dalej, po skrzynkę i do wyjścia.

Następnie: Pedestrian - Metro: plansze od 8 do 12

Spis treści: The Pedestrian - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Pedestrian - Magazyn: plansze od 18 do 25

O autorze
Komentarze