Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Peaky Blinders” w wirtualnej rzeczywistości. Serial wraca jako gra VR

Odwiedzimy słynne miejscówki.

Choć ostatni odcinek serialu „Peaky Blinders” debiutował w kwietniu, produkcja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Gra Peaky Blinders: The King's Ransom ukaże się w marcu na sprzęt rzeczywistości wirtualnej.

Zagramy niestety na mocno ograniczonej liczbie urządzeń: Oculus Quest 2 lub Pico 4. Za prace odpowiada studio Maze Theory, które w przeszłości przygotowało już podobną adaptację innej słynnej serii - Doctor Who: The Edge of Time.

Dokładna data premiery to 9 marca przyszłego roku. Produkcja zmierza najwyraźniej także na Steam VR, ale najpewniej w późniejszym terminie - nie podano jeszcze detali. Wiemy za to, że wracają Cillian Murphy oraz Paul Anderson, użyczający głosu swoim odpowiednikom z serialu.

Wcielimy się najwyraźniej w zbiegłego skazańca z wyrokiem śmierci na głowie. Zwracamy się po pomoc do samego Tommy’ego Shelby’ego, który angażuje gracza w poszukiwania walizki należącej do Churchilla, zawierającą ważne informacje na temat brytyjskich szpiegów na całym świecie. Jak można się domyślać, nie może wpaść w niepowołane ręce.

Odwiedzimy wirtualny Londyn i Birmingham, w tym lokacje znane z serialu: pub The Garrison, nabrzeże Charliego i zakład bukmacherski rodziny Shelby. Wszystkie „pełne dramatycznych potyczek, obiektów do zebranie oraz ukrytych historii” - czytamy w opisie.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze