Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca Assassin's Creed odzyskał prawa do gry 1666: Amsterdam

Koniec sporu z Ubisoftem.

Ubisoft zgodził się przekazać prawa autorskie do gry 1666: Amsterdam w ręce Patrice'a Désiletsa, kończąc tym samym spór trwający od 2013 roku.

Patrice Désilets

Désilets to były dyrektor kreatywny serii Assassin's Creed. Po odejściu z Ubisoftu pracował w THQ Montreal nad nowym projektem o tajemniczej nazwie 1666: Amsterdam. Studio zostało jednak przejęte przez francuskiego wydawcę, a rozwój gry wstrzymany.

Były pracownik Ubisoftu złożył w 2013 roku pozew sądowy, w którym domagał się możliwości odkupienia praw do marki i zadośćuczynienia w wysokości 400 tysięcy dolarów.

„Odkładając na bok wszelkie nieporozumienia, Patrice i ja jesteśmy zainteresowani tworzeniem gier i ewolucją tego medium rozrywki” - pisze w oficjalnym oświadczeniu Yannis Mallat, dyrektor generalny Ubisoft Montreal i Ubisoft Toronto.

„To porozumienie jest dla wszystkich dobrą wiadomością. Zawsze powtarzaliśmy, że Patrice jest utalentowanym projektantem i życzymy mu powodzenia w jego przyszłych staraniach” - kontynuuje.

Désilets jest zadowolony z obrotu spraw. W oficjalnym oświadczeniu przyznał, że może teraz w całości skupić się na tworzeniu swojej następnej gry - Ancestors: The Humankind Odyssey.

Co dalej z 1666: Amsterdam? Twórca już w 2013 roku przyznał w wywiadzie dla serwisu GamesIndustry, że praca nad grą w 12-osobowym studiu będzie trudna.

Jednym z możliwych scenariuszy jest wydanie tytułu w epizodach. Désilets powoływał się między innymi na sukces przygodówki The Walking Dead.

Oficjalnie prace nad grą są wstrzymane. Deweloper wraz ze swoim niewielkim studiem - Panache Digital Games - skupia się obecnie nad Ancestors: The Humankind Odyssey.

Désilets czerpał inspiracje m.in. z obrazów Rembrandta

Komentarze