Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - build: Duelist Cyclone Slayer

Dla fanów walki na bliski dystans.

Wszelakie buildy skupiające się wokół wykorzystania zdolności pozwalającej postaci wirować, zadając przy tym obrażenia, od dawna pojawiają się w grach z gatunku hack and slash - zarówno w produkcjach z serii Diablo, jak i właśnie w Path of Exile. Build ten stawia na bardzo szybkie oczyszczanie terenów z wrogów, wymaga jednak odpowiedniej wprawy i nie jest najtańszy do stworzenia.

By stworzyć ten build, należy wybrać klasę postaci Duelist, z uwagi na jej miejsce na drzewku umiejętności pasywnych. O ile inne klasy też można zbudować w oparciu o tą zdolność, Duelist będzie z nich najbardziej skuteczny.

Wracając do drzewka umiejętności pasywnych, dokładny schemat dystrybucji punktów znajdziesz na poniższym obrazku.

Dystrybucja punktów na drzewku umiejętności pasywnych dla Duelist Cyclone Slayer.

Zdolności w tym buildzie służą do:

 • Zwiększenia ilości zadawanych obrażeń - tak przy pomocy ataków, jak i rozmaitych efektów, które nakładane będą przez zdolności aktywne.
 • Poprawy wytrzymałości postaci - nawet największe obrażenia na nic się nie zdadzą, jeśli wrogowie będą zabijać cię zanim zdążysz wyrządzić jakiekolwiek szkody.
 • Wykorzystanie broni dwuręcznych - ten build opiera się na wykorzystaniu dwuręcznych broni, z naciskiem na dwuręczny miecz.
 • Odblokowania kilku gniazd na klejnoty - te wykorzystać można by poprawić te parametry postaci, które kuleją najbardziej.

Jeśli chodzi o zdolności Ascendancy (1) , należy odblokować je w następującej kolejności: Endless Hunger -> Brutal Fervour -> Overwhelm -> Impact. Wszystkie te zdolności służą do zwiększenia zadawanych obrażeń i polepszenia parametru Leech, czyli leczenia postaci poprzez zadawanie obrażeń.


Ekwipunek

Jeśli z kolei chodzi o ekwipunek wymagany, by ten build działał, należy znaleźć następujące przedmioty:

 • Broń dwuręczna - preferowany dwuręczny miecz. Miecz posiadać musi przynajmniej 3 czerwone, 1 zielone i 1 niebieskie gniazdo, wszystkie połączone ze sobą. Dodatkowe gniazdo uzależnić można od preferowanej zdolności - może więc mieć dowolny kolor. Finalnie, unikatowy miecz dwuręczny Starforge powinien być celem tego builda.
 • Hełm - 2 gniazda czerwone i 2 gniazda zielone, połączone ze sobą.
 • Buty - 3 gniazda czerwone i 1 gniazdo niebieskie, połączone ze sobą.
 • Rękawice - 3 gniazda czerwone i 1 gniazdo zielone, połączone ze sobą.
 • Pancerz na tors - ilość gniazd w tym buildzie dla pancerza na tors nie jest ważna, można więc wykorzystać go do dowolnych zdolności, skupić warto się na jak najwyższych parametrach defensywnych.

Oczywiście, gniazda uzyskać można innych przedmiotach, powyższa lista jest orientacyjna - ważne, by finalnie postać miała dostęp do takich gniazd umiejętności, jakie opisane zostały wyżej. Jeśli chodzi o mikstury (Flask), warto zainwestować w 1-2 leczące, 1 zwiększającą obrażenia (Sulphur Flask), 1 zwiększającą szybkość poruszania się (Quicksilver Flask), a ostatnią wybrać w zależności od potrzeb.

Jeśli chodzi o pozostałe przedmioty, najważniejszy jest tutaj pas (Belt) - bezapelacyjnie warto znaleźć unikatowy Soul Tether, który znacząco poprawi skuteczność parametru Leech, czyli leczenia postaci poprzez zadawanie obrażeń. Amulet i pierścienie (Ring) mogą zwiększać obrażenia - jeśli wolisz jednak bezpieczniejszy build, warto poszukać takich, które oferują zwiększenie odporności na żywioły i chaos.


Umiejętności aktywne

Najważniejsza część każdego buildu, czyli umiejętności aktywne. Tutaj należy przygotować następujące kombinacje:

 • Kombinacja 1 - Cyclone + Infused Channeling Support + Melee Physical Damage Support + Brutality Support + Damage on Full Life Support + Impale Support. Cyclone będzie główną umiejętnością do zadawania obrażeń, wszystkie pozostałe służą, by ją dodatkowo wzmocnić.
 • Kombinacja 2 - Pride + Main Support + Flesh and Stone + Enlighten Support. Aura, której celem jest maksymalnizacja zadawanych pobliskim wrogom obrażeń.
 • Kombinacja 3 - Leap Slam + Endurance Charge on Melee Stun Support + Faster Attacks Support + Haste. Zdolność oferująca mobilność - dzięki niej możesz wskoczyć w grupę wrogów bądź uciec z niebezpiecznej sytuacji. Wraz z postępami warto zastąpić Haste przez Vaal Haste, jej mocniejszy wariant.
 • Kombinacja 4 - Cast when Damage Taken Support + Blood Rage + Molten Shell + Dread Banner. Zdolność, która aktywować będzie się za każdym razem, gdy otrzymasz obrażenia. Jeśli zależy ci na parametrach defensywnych, podmień Molten Shell przez Immortal Call.

Jak widać, powyższe zdolności wymagają 1 przedmiotu z 6 gniazdami i 3 przedmiotów z 4 gniazdami, pozostawiając pancerz wolnym. Z tego też powodu pancerz na tors dobrać można dowolny - taki, który zaoferuje możliwie wysokie parametry defensywne bądź wykorzystać go do nabijania doświadczenia na kamieniach, które potem wykorzystamy w handlu z innymi graczami.


Sposób rozgrywki - porady

Na koniec garść porad, jak wykorzystać następujący build:

 • Zdolność Cyclone jest tutaj najważniejsza - to ona zadaje lwią część obrażeń postaci i pozwala na tak absurdalnie szybkie oczyszczanie grup wrogów czy eliminację bossów. Pamiętaj jednak, by że jest to zdolność która wprawia bohatera w ruch - ważnym jest, by nie wpakować się w niebezpieczna sytuację czy pod zbyt silnych wrogów.
 • Regularnie korzystaj z Leap Slam. Domyślnie, zdolność służyć ma do tego, by wskoczyć w grupę wrogów, a następnie wykończyć ich przy pomocy Cyclone. Warto jednak mieć na uwadze, że jest ona też świetną zdolnością defensywną, dzięki której błyskawicznie wydostaniesz się z opresji.
 • Broń dwuręczna jest kluczowa. To od niej w głównej mierze zależy to, ile postać zadawać będzie obrażeń. Należy więc znaleźć taki egzemplarz, który oferuje możliwie najwyższe obrażenia fizyczne, kosztem prędkości ataku.

Następnie: Path of Exile - Immortal Syndicate, Jun Ortoi

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - build: Przywoływacz

Komentarze