Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - bronie: Laski, kostury (staff)

Cechy, dla kogo, zalety.

Laski (Staff) to jedna z grup broni dwuręcznych w grze Path of Exile, służących do walki wręcz. Bronie z tej grupy wymagają atrybutów Intelligence i Strength, przez co świetnie nadają się dla klas postaci Templar, są też doskonałym wyborem dla postaci o klasie Witch budowanej jako przywoływacz. Są to jedne z najwolniejszych broni w grze, zadające stosunkowo wysokie obrażenia.

Podobnie do sztyletów, laski dzielą się na dwie grupy - zwykłe i bojowe (Warstaff). Różnią się one jedynie tym, iż bojowe laski nie mogą mieć cech związanych z zaklęciami, zwykłe nie mają żadnych ograniczeń co do tego typu parametrów.

Laski posiadać mogą cechę zwiększającą szansę na zablokowanie ataków wroga (1) - Chance to Block Attack Damage While Wielding a Staff. Sprawdza się ona świetnie zarówno dla wspomnianego Templara, który walczył będzie pomiędzy wrogami, jak i dla przywoływacza klasy Witch, dla którego najważniejsze jest zmniejszenie otrzymywanych obrażeń. Niektóre egzemplarze broni z tej grupy mogą posiadać cechę zwiększającą szansę na trafienie krytyczne (Increased Global Critical Strike Chance).

Z uwagi na to, iż jest to broń dwuręczna, każda laska może mieć maksymalnie 6 gniazd na kamienie umiejętności (2) . Sprawia to, iż postacie korzystające z tego typu oręża mogą przygotować dwie długie kombinacje zdolności (jedną w oparciu o laskę, drugą o pancerz na torsie), bądź znacząco wzmocnić wiele umiejętności jednocześnie. Minusem jest oczywiście fakt, iż postać nie może zostać wyposażona w dodatkowy oręż ani tarczę.

Laski dodatkowo wzmocnić można w oparciu o Vendor Recipe System (który szczegółowo opisany został w rozdziale : System Vendor Recipe (receptury):

  • Increased Spell Damage - premia do obrażeń od zaklęć. Opcja dostępna tylko w przypadku zwykłych lasek (Staff). By ją uzyskać, należy zaoferować handlarzowi dowolną broń z kategorii Staff, 1x Blacksmith's Whetstone i 1x Chain Belt (magiczny, rzadki bądź unikalny). Im wyższa jakość Chain Belt, tym premia potężniejsza.
  • Increased Physical Damage - procentowa premia do fizycznych obrażeń broni. By ją otrzymać, należy zaoferować handlarzowi 1x broń, 1x Rustic Sash i 1x Blacksmith's Whetstone. Od jakości Rustic Sash zależeć będzie finalny rezultat.
  • Added Damage - punktowa premia do obrażeń broni. By ją uzyskać, należy zaoferować handlarzowi 1x broń, 1x Orb of Augmentation i jedną z butelek -1x Granite Flask, 1x Ruby Flask, 1x Sapphire Flask bądź 1x Topaz Flask, odpowiednio dla obrażeń fizycznych, od ognia, od zimna bądź od błyskawic.

Następnie: Path of Exile - próby Trials of Ascendancy

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - bronie: Sztylety (daggers)

Komentarze