Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Patch do The Callisto Protocol już dostępny. Twórcy reagują na problemy techniczne

Kolejne łatki są już w drodze.

The Callisto Protocol otrzymało pierwszą aktualizację, poprawiającą działanie gry na komputerach osobistych. Łatka jest już dostępna do pobrania, a twórcy zapowiedzieli dalsze prace nad usprawnieniem optymalizacji.

Niedawna premiera nie obyła się bez problemów. Tytuł spotkał się ze znaczną krytyką graczy pecetowych, głównie z powodu problemów z optymalizacją, przez które nawet posiadacze najmocniejszego sprzętu mierzyli się ze spadkami klatek oraz wyrzucaniem do pulpitu.

Negatywne opinie nie umknęły uwadze twórców, którzy błyskawicznie ogłosili, że prace nad łatką poprawiającą wydajność już trwają. Na efekty nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktualizacja jest już dostępna do pobrania.

Dziękujemy za cierpliwość. Dostępna jest już aktualizacja na PC, która poprawia problemy z przycinaniem się gry z powodu kompilacji shaderów. Po zainstalowaniu łatki przy pierwszym uruchomieniu menu gry może wystąpić chwilowe zacinanie się. Pracujemy nad dalszymi usprawnieniami optymalizacji” - czytamy w komunikacie studia.

Co ciekawe, reakcje na aktualizację są na ten moment raczej mieszane. Wielu graczy przyznało, że stan gry uległ poprawie. Inni sugerują natomiast, że produkcja wciąż mierzy się ze sporymi problemami.

Gra działa o wiele lepiej, wielkie dzięki. Teraz potrzebuje tylko usprawnionej optymalizacji. Osobiście gram na karcie 3080, Ryzen 5900HX i 32 GB RAM-u, a jednak wciąż mam problemy z wydajnością na niskich ustawieniach ray tracingu” - pisze jeden z graczy.

Wybaczcie, ale łatka nie zdziałała zbyt wiele w kwestii zacinania na PC. Z początku gra działała trochę lepiej, ale z biegiem czasu było coraz gorzej. Nie grałem dalej, bo problemy z wydajnością psuły rozgrywkę (używam karty 3080, a ledwo gram na średnich ustawieniach)” - komentuje inny.

Niezależnie od sprzecznych opinii, ogólna ocena The Callisto Protocol na Steamie zmieniła się z negatywnej na mieszaną, co może sugerować, że stan gry w pewnym stopniu uległ poprawie. Warto zaznaczyć, że problemy techniczne dotykają wyłącznie wersji pecetowej. Podobnych spadków wydajności nie uświadczymy na konsolach.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze