Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Papers, Please od 12 grudnia na iPadach

Niezależne przygody celnika.

Popularna gra niezależna Papers, Please ukaże się 12 grudnia na systemie iOS, w wersji przeznaczonej na tablety iPad - ogłosił Lucas Pope, twórca produkcji.

Ciekawostką może być fakt, że gra musiała zostać częściowo ocenzurowana, ponieważ Apple uznało nagie wizerunki postaci podczas skanowania w poszukiwaniu kontrabandy za „pornografię”.

Lucas Pope samodzielnie przygotował port na iPada. W planach jest jeszcze konwersja na PlayStation Vita, ale w tym przypadku deweloper przyznał, że sprawa jest bardziej złożona i nie może podać jeszcze konkretnej daty.

W grze Papers, please przyjmujemy rolę bohatera ludu, walczącego z przemytnikami, terrorystami i oszustami. Dzielnego przodownika pracy, który dzień w dzień poświęca się, by bronić granic Astrozki przed zagrożeniami z zewnątrz - wcielamy się w urzędnika kontroli granicznej.

Praca celnika obejmuje nie tylko kontrolowanie dokumentów, ale także poszukiwanie kontrabandy i innego „elementu wywrotowego”. Po ciężkim dniu za biurkiem - o ile zajęcia nie przerwie atak terrorystyczny - wracamy do domu, gdzie czeka głodna rodzina i chore dzieci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze