Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pamiętacie Corsairs? Kultowa strategia dostanie sequel

Korsarze do boju.

Corsairs: Conquest at Sea z 1999 roku jest dzisiaj pozycją kultową, choć raczej ze względu na nostalgię niż jakość. Teraz odpowiedzialne za tytuł studio Microids ogłosiło, że pracuje nad kontynuacją, Corsairs - Battle of the Caribbean.

Za prace odpowiada studio Fishing Cactus, a premierę zaplanowano na przyszły rok, na PC i konsolach. Jak można się domyślać, ponownie wcielimy się w korsarza na królewskim patencie, by w basenie Morza Karaibskiego odkrywać ukryte skarby, rekrutować załogę, budować okręty, rozprawiać się z piratami, eksplorować Antyle i tak dalej.

Wcielimy się w przedstawiciela jednej z głównych frakcji tego okresu i regionu: Francuza, Duńczyka, Hiszpana, Brytyjczyka lub Holendra. Gra „łączy taktyczną walkę z zarządzeniem, zachęcając do mądrego zarządzania flotą i obrony pozycji handlowych” - czytamy w opisie na Steamie. Względem oryginału sprzed ponad dwóch dekad dostaniemy „ulepszony system postępów, nowe typy żołnierzy i rozszerzony tryb kampanii, zapewniający bardziej wciągające wrażenia”.

Twórcy przygotowują aż siedemnaście typów okrętów z własnymi „umiejętnościami”. Do tego inne elementy znane z 1999 roku: różne typy amunicji czy osoby tryb abordażu, podczas którego zarządzamy nie tylko dostępnymi jednostkami (trzy typy), ale i własnym kapitanem.

Nie zabraknie nowych kampanii fabularnych (po jednej dla każdej nacji), a większe znacznie będzie odgrywał najwyraźniej handel. „Opanuj ulepszoną mechanikę handlu, mądrze zarządzaj flotą i miastami oraz broń swoich pozycji handlowych, aby zapewnić sobie dominację” - głosi opis.

Zasłużone Corsairs: Conquest at Sea doczekało się jeszcze rozszerzenia Corsairs: the New Conquerors, a dzisiaj cały pakiet można kupić w ramach wydania Corsairs Gold, które ukazało się dużo później, w 2013 roku.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze