Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pady i kontrolery na prezent i pod choinkę 2018

Sprawdź najciekawsze pady do konsol na Gwiazdkę.

Kontroler to doskonały prezent na Gwiazdkę, zarówno dla gracza konsolowego, jak i preferującego rozgrywkę na PC. Większość nowoczesnych gier powstaje właśnie z myślą o kontrolerach, które są domyślnym narzędziem służącym do grania.

Mimo że mysz i klawiatura mają swoich zwolenników, nie można odmówić padom komfortu użytkowania. Większość z nich doskonale leży w dłoniach i umożliwia łatwy dostęp do wszystkich przycisków. Warto również wspomnieć o mobilności podczas rozgrywki - w przypadku wariantu bezprzewodowego.

Poniżej prezentujemy najlepszy wybór kontrolerów dla PlayStation 4, Xbox One oraz PC.Kontrolery i pady do konsoli PlayStation 4

Wygląd kontrolera kolejnych modeli konsoli PlayStation prawie się nie zmienia, choć w przypadku PS4 wydłużono nieco boki, aby móc pewniej chwycić sprzęt. Niewielki rozmiar był bowiem jedną z najczęściej wymienianych wad poprzednich wersji padów.

Tak zwany Dualshock 4 wyróżnia się od innych kilkoma cechami - przede wszystkim panelem świetlnym, który zmienia kolory (co sprytnie wykorzystują niektóre gry). Jest również niewielki głośnik, którego nie ma sprzęt konkurencji. Przez niego możemy usłyszeć np. rozmowy telefoniczne w grze, choć ponownie jest to kwestia wyboru twórców gry.

Do wyboru klasyczne kolory, jaskrawe barwy oraz motywy z popularnych gier, jak np. God of War.

#1 Sony DualShock 4 500M - 259 zł

#2 Sony Dualshock 4 v2 (pomarańczowy) - 259 zł

#3 Sony DualShock 4 v2 (biały) - 249 zł

#4 Sony DualShock 4 v2 (midnight blue) - 249 zł

#5 Sony DualShock 4 Limited Edition PlayStation F.C. - 249 zł

#6 Sony DualShock 4 v2 (steel black) - 249 zł

#7 Sony DualShock 4 Limited Edition GT Sport - 239 zł

#8 Sony DualShock 4 (złoty) - 249 zł

#9 Sony DualShock 4 v2 (God of War) - 249 zł


Kontrolery i pady do konsoli Xbox One

Nietrudno zauważyć, że kontroler do Xboksa One różni się kształtem od modelu Sony. Pad jest nieco bardziej masywny i zaokrąglony. Wielu graczy uważa, że leży w dłoniach lepiej niż Dualshock 4, ale to kwestia upodobań.

Warto zwrócić uwagę, że - w przeciwieństwie do poprzednika - kontroler nie ma analogów ułożonych w jednej linii, a na skos. Oznacza to również, że tak zwany krzyżak (czyli przyciski kierunkowe) znajduje się niżej.

Bardzo istotną informacją jest fakt, że pad bez problemu podłączymy do komputera - nie potrzeba żadnych dodatkowych narzędzi ani programów. Po prostu podpinamy kabel (lub łączymy się poprzez Bluetooth) i już możemy cieszyć się rozgrywką.

Ponownie otrzymujemy wachlarz różnych kolorów i warianty z motywami z gier - jest chociażby Minecraft czy Sea of Thieves.

#1 Xbox One Kontroler bezprzewodowy (czarny) - 229 zł

#2 Xbox One Kontroler bezprzewodowy (biały) - 229 zł

#3 Xbox One Kontroler bezprzewodowy (niebieski) - 249 zł

#4 Xbox One Kontroler bezprzewodowy Armed Forces II - 249 zł

#5 Xbox One Kontroler bezprzewodowy (czerwony) - 249 zł

#6 Xbox One Kontroler bezprzewodowy Patrol Tech - 249 zł

#7 Xbox One Kontroler bezprzewodowy Minecraft Creeper - 259 zł

#8 Xbox One Kontroler bezprzewodowy Combat Tech Special Edition - 249 zł

#9 Xbox One Kontroler bezprzewodowy Sea of Thieves Limited Edition - 259 zł

Kontrolery i pady do PC

Jak już wspomnieliśmy, pad przeznaczony dla konsoli Xbox One jest również doskonałym wyborem dla PC. Jeśli jednak z jakiegoś powodu poszukujesz sprzętu innego producenta, prezentujemy najlepsze alternatywy.

Znajdziesz tu kilka tańszych modeli, ale również kontrolerów dla wymagających graczy, którzy oczekują czegoś więcej niż sprzęt dodawany do konsol. Niektóre kontrolery mogą zaskoczyć niestandardowym wyglądem, choć nie zabrakło rozwiązań klasycznych.

#1 Razer Wolverine Tournament Edition - 499 zł

#2 Omega Intruder - 149 zł

#3 Speedlink Torid SL-6576-BK - 129,99 zł

#4 Natec Genesis PV65 - 99,90 zł

#5 LOGITECH F310 - 99 zł


Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze