Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pad do PS5 z funkcją bezprzewodowego ładowania - sugeruje nowy patent Sony

Oczekiwana opcja.

Kontroler do PlayStation 5 otrzyma przystawkę, która umożliwi bezprzewodowe ładowanie urządzenia - wynika z nowego patentu Sony.

Dokument zarejestrowano w lipcu ubiegłego roku, ale dopiero 27 lutego został publicznie ujawniony. Ten opisuje podpinany do pada adapter, który za pomocą technologii indukcyjnej synchronizuje się ze stacją bazową, by bez użycia kabli naładować baterię DualShocka.

Rysunek z patentu

Patent sugeruje, że wspomniana przystawka - po nałożeniu - przysłoni część przycisków kontrolera, dlatego wyposażona będzie we własne. Dzięki temu pojawi się możliwość grania bez konieczności zdejmowania gadżetu po każdym ładowaniu.

Dołączone do dokumentów szkice przedstawiają pad, który przypomina urządzenie dedykowane PS5, ujawnione jakiś czas temu w grafikach patentowych. Niewykluczone więc, że Sony zaoferuje bezprzewodowe ładowanie właśnie na swojej nowej konsoli.

Rysunek z patentu

Oczywiście należy zaznaczyć, że sama rejestracja, a nawet przyznanie patentu nie oznacza, że dane rozwiązanie zostanie wdrożone. Co ciekawe, niedawno odkryto, że producent PlayStation zarezerwował nakładkę do kontrolera, mierzącą tętno i poziom potliwości gracza.

Źródło: WIPO

Następnie: IEM 2020 - protest kibiców przed katowickim Spodkiem

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze